Hasan Kalyoncu Üniversitesi | Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü Hasan Kalyoncu Üniversitesi Web Sayfası
Havalimanı Yolu 8.Km Şahinbey / Gaziantep
Tel:90 (342) 211 80 80, Fax:90 (342) 211 80 81, E-mail: info(at)hku.edu.tr 2008 Hasan Kalyoncu
Hasan Kalyoncu Üniversitesi Web Sayfası
Hasan Kalyoncu Üniversitesi Web Sayfası
ULUSLARARASI TİCARET VE LOJİSTİK BÖLÜMÜ

ULUSLARARASI TİCARET VE LOJİSTİK BÖLÜMÜ

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Web Sayfası
VİTRİN
HKÜ'de Kabin Memurluğu Eğitimi Başlıyor
HKÜ'de Kabin Memurluğu Eğitimi Başlıyor

HKÜ'de Kabin Memurluğu Eğitimi Başlıyor

HKÜ'DE KABİN MEMURLUĞU EĞİTİMİ BAŞLIYOR
BASIN BİLDİRİSİ

HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ

PEGASUS KABİN MEMURLUĞU EĞİTİM PROTOKOLÜ İMZA TÖRENİ 

02 ŞUBAT 2016 – SAAT 11:00

GAZİANTEP- HKÜ/KKM

 

Hasan Kalyoncu Üniversitesi

Gökyüzüne de imza atacak!...

Türkiye’nin hızla büyüyen ve deneyimli kadrosuyla uçuş emniyetini üst düzeylere çıkaran Pegasus Havayollarıyla, Ülke çapında Eğitim çalışmalarındaki başarılarını gün geçtikçe arttıran Hasan Kalyoncu Üniversitesi ortak bir çalışmaya imza atacak.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz ile Pegasus Havayolları Genel Müdür Yardımcısı Nurçin Özsoy’un Hasan Kalyoncu Üniversitesinde imzalayacakları protokol ile “Kabin Memurluğu Eğitimleri” verilecek.

Son yıllarda artan havayolu taşımacılığı ve buna bağlı olarak sürekli gelişen sektörün en temel elemanlarından olan “Kabin Memurluğu”na Gaziantep imzası atılacak. İstihdamını iyi yetişmiş elemanlardan yana kullanmak isteyen Pegasus Havayolları ile eğitimi verecek olan Hasan Kalyoncu Üniversitesi arasında imzalanacak protokolden sonra kabin memurluğuna ilginin artması beklenirken, imza töreni 04.02.2016, saat 11’de Hasan Kalyoncu Üniversitesinde gerçekleştirilecek.

Türkiye’de en hızlı gelişen sektör olan havacılık sektörünün en önemli ihtiyaçlarından biri nitelikli personel sıkıntısıdır. Sivil havacılık Genel müdürlüğünden onaylı tek Kabin Memurluğu eğitim programı olan bu programla sivil havacılığın önemli bir sorunu çözülecektir.

 

Türkiye’nin çok hızlı gelişen havayolları Pegasus ile yapılacak protokol gereği 2016 yılında 500 kabin memuru gökyüzünde hizmet vermeye başlayacaktır.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Sürekli Eğitim merkezimizin “hayat boyu eğitim” politikası gereği İstanbul, Ankara ve Gaziantep’te yürüteceği proje, Pilot eğitimi ve havacılık sektörünün diğer tüm branşlar ile kesintisiz devam edecektir.

2016-02-03